Centrum Fizjoterapii Terapeutica zaprasza do współpracy fizjoterapeutę dziecięcego,

Działanie profilaktyczne od najmłodszych lat – tak działamy.

Kilka razy w naszych wpisach podkreślaliśmy, iż działania naszego Centrum skupiać się będą w dużej mierze także nad edukacją zdrowotną oraz budowaniem świadomości w zakresie zdrowego stylu życia. Nieustannie ten cel realizujemy poprzez organizowanie warsztatów edukacyjnych w przedszkolach, szkołach, okresową organizację bezpłatnych konsultacji w wybranym obszarze fizjoterapii (ostatnie konsultacje przeznaczone były dla pacjentów z chorobą Parkinsona).

Metoda PNF w rehabilitacji po udarze mózgu.

 

Metoda PNF (ang.) to proprioceptywne torowanie nerwowo – mięśniowe. Koncepcja leczenia opierająca się na założeniu, iż każdy pacjent posiada nienaruszony potencjał życiowy (Kabat 1950).

Stella BIO z powodzeniem wykorzystywana jest w szeroko pojętej neurohabilitacji. Pierwszym pacjentem u którego do procesu terapeutycznego wdrożona została terapia z wykorzystaniem Stelli BIO jest pacjent z zespołem Gullaina – Barrego.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii wspierających proces fizjoterapii staje się coraz bardziej powszechne. Jednym z nowatorskich urządzeń jest Stella BIO - elektromiograf z wbudowaną elektrostymulacją,  posiadający w swoich zasobach programy możliwe do zastosowania w następujących dziedzinach fizjoterapii: